EUR/USD 236 Seviyesi

Tarım Dışı İstihdam

Aşağıdaki videoda EURUSD 236 Seviyesi Fibonacci seviyesinin önemi anlatılmaktadır. Fibonacci seviyeleri finansal varlıklar üzerinde teknik olarak fikirler oluşturmamızı sağlamaktadır. Bu rakam ve oranların analizi,  temel analiz ile birlikte yapılınca daha da anlamlı hale gelmektedir. Sadece teknik analiz veya sadece temel analiz ile oluşturulan fikirler ile varlığın hareketinde uyumsuzluk görülebilir.

Örnek verilecek olursa FED faiz artırımının zamanlaması konusunda çeşitli görüşler bulunmaktadır kimi analistler FED’ in zamanlama konusunda geç kaldığını, kimileri uygun olduğu, bazıları faiz artışının yetersiz olduğu görüşünü savunurlar hatta FED yetkilileri arasında bile hala görüş farklılığı bulunmamaktadır. Bu görüş farklılığı bilinçli olarak mı yoksa senaryomu o konuda bir fikrim yok ancak dünya genelinde çeşitli görüşler olduğu ortada.

EURUSD 236 Seviyesi

  • FED faiz artışı yaparak Dolar‘ ın değer kazanacağını biliyordu. Bunu engellemek aynı zaman da Faiz artışı yapmak istediyse yani bir taşla iki kuş vurmak istediyse teknik olarak çok doğru zamanda, yerde ve artış miktarının en uygun oran da olduğunu düşünüyorum.

Aşağıdaki video’ da %236 seviyesinin Dolar Endeksi ile EURUSD arasındaki ilişkisini anlatmak istedim.

Bir sonraki video ;  %764 seviyesi olacak, Aşağıdaki Statik Grafikte  ” GRİ renkli “  ve şimdilik %764 Fibonacci hareketli ortalama baskısı altında hareket eden EURUSD çifti görülmekte, Faiz artışının neden %764 ve % 89 günlük ortalama altında yapılmış olabileceği hakkında yani ; geçmiş bir konu ile ilgili kişisel görüşlerimi gelecek ile ilgili tahminler yapmamaya gayret ederek anlatmaya çalışacağım.  

EURUSD 236 Seviyesi
EURUSD 764 Seviyesi

 

 

Makaleyi okuduysanız lütfen UYARI sayfasınıda okuyunuz


ersoytoptas twitter facebook Google
2016-01-17 at 22:00 2016-02-08 at 01:30

Yorum Yapın

Yazar :Ersoy Toptaş

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.