EURUSD Yön Arıyor

FED Tarım Dışı İstihdam

Merhaba,

Ekonomik takvimi incelediğimizde, EUR Bölgesinden önemli bir veri açıklaması yok. Öğleden sonra saat 14.00’ da başlayıp 22.00’ ye kadar devam eden ABD verileri mevcut. 17.30 ‘da ham petrol stokları ile 21.00’deki FOMC Tutanakları açıklaması dikkat edilmesi gereken önemli veriler.

Analiz

4 saatlik EURUSD paritesini incelediğimizde 1,11600 Fibonacci %236 seviyesi olduğunu bu fiyat seviyenin kırılması ve üstünde 4 saatlik kapanışlar yapılması durumunda yükselişlerin devamı gelebileceği söylenebilir. Parite 1,11600 seviyesinin altında kaldığı sürece düşüş baskısı devam edebilir. Grafiğimizde görüleceği üzere üçgen şeklinde yatay bir hareket alanı oluşmuş durumda
Bu alanın dışına çıkılması için önemli veri veya haberin gelmesi gerekir, Ham Petrol Stokları ve FOMC Tutanaklarının açıklanacağı saatlerde parite dalgalanma derecesi yüksek olabileceğinden yatırımcıların işlemlerinde dikkatli olmasını söyleyebiliriz.

 

EURUSD
Yorum Yapın

Yazar :Ersoy Toptaş

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.