EURUSD Analiz Temmuz 2015

FED Tarım Dışı İstihdam
FED Tarım Dışı İstihdam

Gündem Geçen hafta ABD Verilerinin beklenen/beklentiler üzerinde gelmesi nedeniyle Dolar Endeksinde yukarı yönde hareketler oluşmuştu ayrıca Yellen ‘in, işsizlik oranının düzelmeye devam etmesi ve Enflasyon oranının %2’ye çıkması durumunda faiz oranı artışı yapılabileceğini söylemesi Dolar’ı daha da güçlendirmekte.

Ancak, Çin’ in artan borçlanması, Emlak piyasasının yavaşlığı ve Yunanistan krizi gibi olumsuz koşullar ABD ekonomisini tehdit ediyor. Yunanistan ile Avrupa Birliğinin anlaşmaya varması piyasalarda bir nebze olsun rahatlama yarattıysa da tam olarak çözüldüğünü düşünmüyorum.

Yunanistan belli bir süre sonra tekrar gündeme gelecek bunun nedeni de kurtarma paketinin Yunanistan halkını şimdiden rahatsız etmiş olduğudur.

Bu Pazar günü Yunanistan’da grev vardı Pazar günleri çalışmak istemeyen mağaza çalışanları grev yaptı, birilerinin çıkıp borç batağında olduklarını ve bu borcun geri ödenebilmesi için çalışmanın gerekli olduğunu bu insanlara anlatması gerekiyor.

Ekonomik Takvim

20 Temmuz 2015 Ekonomik Takvimini incelediğimizde saat 09.00 da Almanya – Üretici Fiyat Endeksi ÜFE (Aylık) Önemli bir veri olarak gözükmekte. Günün kalanında önemli  veri ve haber akışı olmaması nedeniyle Avrupa Birliği ve ABD den gelebilecek haberler yakından takip edilmeli

Analiz

EURUSD paritesini incelediğimizde Fibonacci %236 seviyesinin 1,10800 ve Pivot noktasının 1,09320 olduğu görüyoruz.

1.10800 noktası Paritenin “Majör Kanal” üst noktasıdır. Grafikte de görüleceği üzere yanlamasına bir direnç hattı (Kırmızı) artık belirgin hale gelmiştir, alt tarafta bulunan (Mavi) hat kritik bölge olup burada oluşacak hareketlerin en az 2 kere 4 saatlik kapanışlarına dikkat etmek gerekir.

ANALİZ
EURUSD ANALİZ