Banka-SigortaHayat Sigortası Nedir ?

Konut kredileri-faziler,masraflar, Konut, Doğal Afet (DASK), Yangın, Hayat sigortası, Bireysel Emeklilik gibi konular sorular cevaplar
Kullanıcı avatarı
Broker
Mesajlar: 97
Kayıt: 23 Mar 2017, 15:48

Hayat Sigortası Nedir ?

Okunmamış mesaj gönderen Broker » 27 Mar 2017, 19:09

Konusu insan hayatı olan ve insanın yaşamı boyunca karşı karşıya gelebileceği rizikolar için önlem almayı sağlayan hayat sigortası, başımıza hiç beklenmedik bir olay gelmesi durumunda kendimizi ve sevdiklerimizi finansal olarak güvence altına almamızın yanı sıra aynı zamanda bir tasarruf sistemidir.

Hayat Sigortası Çeşitleri

Birikimsiz Hayat Sigortası : Poliçenin , yani sigorta şirketi ile anlaşmanızın yazılı metninde yazan teminatlara göre riskin gerçekleşmesi durumunda geride kalanlara veya riskin derecesine göre sigortalıya güvence sağlayan bir sigortalanma şeklidir. Bu şekilde olan Hayat Sigortalarının teminatları yüksek olduğundan birikim yaptırmamaktadır.
Birikimli Hayat Sigortası : Eğer birikim yaparak aynı zamanda kendinizin ve sevdiklerinizin finansal anlamda geleceklerini düşünüyor ve bu konuda destek olmak istiyorsanız birikimli hayat sigortası yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda birikimsiz hayat sigortasında olduğu gibi muhtemel risklerin oluşması halinde finansal yönden oluşabilecek olumsuz etkileri azaltabilirsiniz. Birikimli hayat sigortalarının teminatları nispeten düşük olmaktadır.

  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir