Hukukİpotekli taşınmazın satışı mümkün müdür ?

Gayrimenkul (Taşınmaz) ile ilgili hukuksal konular. Örnek olaylar sorular Kira - Kat Mülkiyeti - İmar sorular cevaplar
Kullanıcı avatarı
Broker
Mesajlar: 97
Kayıt: 23 Mar 2017, 15:48

İpotekli taşınmazın satışı mümkün müdür ?

Okunmamış mesaj gönderen Broker » 27 Mar 2017, 20:09

İpotekli bir taşınmazın, bir başkasına ipotek borcu ile birlikte temlikine engel hal yoktur. Bunun için ipotek alacaklısının izni de gerekmez.
Temliki takiben, tapu müdürü TMK'nın 1019. maddesi hükmü uyarınca alacaklıya durumu bildirecek, alacaklı bir yıl içinde eski borçludan yeni bir teminat talep etmez ise, borçlu yeni maliki kabul etmiş olacaktır.

  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir