Brexit 47 yıllık üyelik sona erdi. İngiltere şimdi AB ile 11 aylık bir geçiş dönemine girdi ve bu süre zarfında hükümet Aralık ayından önce bir ticaret anlaşması yapmaya çalışacak.

Brexit Partisi lideri: ‘Bu gece kutlamamız gereken her şeyden önce bir şey var ve işte bu. Bu gece burada olmamızın nedeni, Westminster’in bu ülkedeki insanlardan kopmasıydı.” dedi.

Boris Johnson’ın Brexit Mesajı

Bu gece Avrupa Birliği’nden ayrılıyoruz.

Birçok insan için bu şaşırtıcı bir umut anıdır, asla gelmeyeceklerini düşündükleri bir andır.

Ve elbette kaygı ve kayıp hissi hisseden birçok kişi var.

Ve elbette üçüncü bir grup var – belki de en büyüğü – tüm siyasi kavgaların asla bitmeyeceğinden endişe etmeye başladı.

Tüm bu duyguları anlıyorum ve hükümet olarak işimiz – benim işim – bu ülkeyi şimdi bir araya getirmek ve bizi ileriye götürmek.

Ve bu gece söylenecek en önemli şey bunun bir son değil bir başlangıç ​​olduğudur. Bu şafakın kırıldığı ve perdenin büyük ulusal dramamızda yeni bir eyleme dönüştüğü andır.

Bu ülkenin serbest bırakılmayı bekleyen potansiyeline baktığımda, bu fırsatı çarpıcı bir başarıya dönüştürebileceğimizi biliyorum.

Önümüzdeki yoldaki tümsekler ne olursa olsun, başaracağımızı biliyorum.

İnsanlara itaat ettik. Özyönetim araçlarını geri aldık.

Şimdi bu araçları, bu parlak ülkenin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak ve İngiltere’nin her köşesindeki herkesin hayatını iyileştirmek için kullanma zamanı.

Protestocuların fişekleri söndürdükleri ve Bay Farage’ın partiyi başlatmasıyla meşgul Westminster Köprüsü üzerinde büyük bir pankart tutan resimler ortaya çıktı. 

Afiş şöyle diyor: “Burada kalmak için. Savaşmak için burada. ”Bugün, kutlamaların biri olarak sonuçlandırıldı ve Haziran 2016’da Briton’un AvrupaBirliği referandumunda Briton’un sonucunu, İngiltere’nin bloktan ayrılmak lehine yüzde 52 ila yüzde 48 oy verdiğini gördü.

Yorumunuz