Foça ekonomisi üzerinde düşünceler” başlığı altında, Mahalli Gündem TV isimli YouTube kanalı üzerinden yayınlanan programa; mahalligundem.com Genel Yayın Yönetmeni Hasan Eser de katıldı.

Online çekim yöntemiyle hazırlanan programda “Foça ekonomisi” konuşuldu.
Ersoy Toptaş’ın moderatörlüğünde Foça ekonomisini masaya yatıran ve enine boyuna tartışan Hasan Eser ile Metin Öngünşen “Foça’da nitelik sorunu olduğu” konusunda birleşti.

Foça siyasetinde sivri dili ve çarpıcı açıklamalarıyla tanınan Metin Öngünşen, Foça ekonomisiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Ülke genelinde de ciddi bir ekonomik kriz olduğunu kabul eden Hasan Eser, “Ülkede ekonomi iyi durumdayken de Foça’da işler yolunda gitmiyordu. Ülkede ekonomik kriz olsa da olmasa da Foça kendi kendine yetebilecek özelliklere sahip bir ilçedir” dedi.

2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Foça’yı beraber yöneteceğiz” yönündeki açıklamalarını hatırlatan Mimar Metin Öngünşen de “Foça’ye beraber yöneteceğiz, diye yola çıkanlar; Foça’yı kendi kafalarına göre yönetir oldular” diyerek, Foça’nın kötü yönetildiğini söyledi.

Foça’da uzun yıllar bir bankada çalıştığını ve bu süre zarfında işi gereği Foça ekonomisiyle yakından ilgilendiğini anlatan Ersoy Toptaş da “Foça ekonomisi sürekli irtifa kaybediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumunuz