Ekonomide neler oluyor?

Dolar Ne Olacak
Makro ekonomik göstergeler ile iç ve dış siyaset ortamında USDTRY kararsız bir şekilde ilerlemekte.

Makro ekonomik göstergeler ile iç ve dış siyaset ortamında USDTRY kararsız bir şekilde ilerlemekte. Dolar Ne Olacak Para birimlerinin hareketlerini geçmişe bakarak ve geçmişden bugüne getirdiğimiz çizgiler ile yönlerini tahmin ettiğimize göre Temel olarak elealdığımız siyasi, politik yada ekonomik gelişmeler Teknik analizde önemli rol oynamaktadır.

Trump’ın attığı tweetler tüm dünya ülkeleri tarafından yakında takip ediliyor. Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı dünya ekonomisinde belirsizlikler oluşturmaya başladı.

“S400 – F35” gibi gergin geçen konuların haber akışlarda sürekli olarak gündeme gelmesi dolar kurunda konuya ilişkin olası durumları ortaya koymamızı engelliyor.

S400 durumunda değişiklik olmayacağının söylenmesi ile USDTRY’de yukarı doğru kıpırdanmalar oldu.

Ay sonunda gerçekleşmesi planlanan G20 zirvesinde ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesinden çıkacak sonuç, net bir görünüm oluşturmamızı sağlayabilir.

Dolar Ne Olacak

1 Hafta Vadeli Politika Faiz Oranı 24,00%, Üst Bant Faiz Oranı 25,50 ve Alt Bant Faiz Oranı 22,50%’de olarak bekleti doğrultunda kalarak herhangi değişim gerçekleşmedi.

5,9600 bölgesi altındaki negatif görünümüne şimdilik devam ettiği görülüyor.

19 Haziran tarihinde FED(ABD Merkez Bankası) toplantısı öncesinde ve sonrasında bir takım fiyatlama hareketleri oluşabilir.

Kısaca temel bir görünümden sonra teknik olarak incelediğimizde;

RSİ: 48 çizgisinde ve dolar kuru kanal çizgisi altında hareket etmektedir.

Fiyatlamaların ne şekilde oluşabileceği konusunda 144 Fibonacci ortalama çizgisinin üstünde 5 hazirandan bu tarafa hareket eden dolar kurunun kısa vadeli düşüş trendinin üst bölgesi 5,85 – 5,9600 olduğu düşünülebilir.

Yorumunuz