Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Foça’da güncel gayrimenkul alış satış işlemleri, artan popülerlik ile paralellik gösteriyor. İzmir’in kuzeyinde yer alan Foça, sahil ilçesi olmasıyla biliniyor.

Antik çağa kadar uzanan derin tarihi yapısıyla oldukça beğenilen ilçe, aynı zamanda sahile erişmek isteyenler için de ideal bir konumda bulunuyor.

Tatil adına uğrak bir yer haline gelmeye başlayan Foça, aynı zamanda İzmir’in kalabalığından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için de mükemmel bir tercih oluyor.

Foça’da güncel gayrimenkul fiyatları nasıl sizin için inceledik.

Foça’da güncel gayrimenkul durumu ve amortisman süreleri

İzmir şehrinin yatırıma uygun bölgelerinden sayılan Foça, her geçen gün popülerleşen yapısıyla bu konuda dikkat çekiyor. Nitekim Foça’da güncel gayrimenkul durumuna bakıldığında konutların zamanla değerlendiği rahatlıkla görülüyor. Buna etki eden en büyük faktör ise yatırımların hız kesmeden devam etmesi oluyor. Bir yandan tatil için gelenlerin yanı sıra diğer yandan İzmir’in kalabalığından kurtulmak isteyenler, Foça’nın tercih edilen bir yer olmasını sağlıyor.

Foça’da satılık konut fiyatları, taban olarak 300.000 TL’den başlıyor. Ancak sıfır yerine 2. el daire satın almak isterseniz fiyatların biraz daha düştüğüne şahit oluyorsunuz. Bunun yanında iç tarafta yer alan bir konutun yanı sıra sahil şeridinde bir konut almak isterseniz çok daha yüksek fiyatlar ile karşılaşma ihtimaliniz bulunuyor. Satılık daireler, konum bazında değerleniyor.

Daha fazla insanın Foça’yı tercih etmesinden ötürü bölgede yükselen toplu konut projeleri de artış gösteriyor. Site ve rezidans gibi yerleşim birimlerinde yaşamak isteyenlere dahi hitap eden ilçe, farklı konut tiplerine ev sahipliği yapıyor. Lüks bir yaşam alanı içerisinde 400.000 TL’den başlayan fiyatlar ile ev sahibi olunuyor. Nitekim söz konusu toplu konut projeleri, Foça’da güncel gayrimenkul durumuna olumlu yönde etki ediyor. Bu sayede bölgede hareketlilik artıyor. 2+1 daire sayısını da projeler ile eş zamanlı bir şekilde artıyor.

Foça’da 2+1 82 metrekare bir daire, yaklaşık olarak 350.000 TL civarı bulunuyor. Doğalgaz ısıtmalı, 3+1 bir daire, 400.000 TL karşılığında satılıyor. Site içerisinde villa satın almak isteyenler için de oldukça geniş seçeneklere ev sahipliği yapan Foça, havuzlu bir villa arayanlara da çözüm sunuyor. 500.000 TL – 600.000 TL arasında bulabileceğiniz havuzlu lüks villa ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Satış fiyatlarının yanı sıra kira bakımından da gözde bir bölge olan Foça’da hızlıca kiracı bulunuyor. 110 metrekare büyüklüğünde 3+1 daire, 1000 TL karşılığında kiraya veriliyor. Denize sıfır, 3+1 bahçeli dubleks bir villa ise 2750 TL kira bedeli ile rahatlıkla bulunuyor. 2+1, 85 metrekare büyüklüğündeki bir kiralık apartman dairesi ise 750 TL ve daha düşük fiyatlar karşılığında kiraya veriliyor.

Yorumunuz