Global Menkul Değerler, İhracatçılarla kur riski yönetimini konuştu

Global Menkul Değerler
Global Menkul Değerler

Global Menkul Değerler, Gaziantep’te ihracatçı birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, iş insanları dernekleri üyeleriyle kur riski yönetimini konuştu.

Sektörde 30 yıllık tecrübeye sahip Global Menkul Değerler, TİM ve TSPB işbirliği ile düzenlenen panelde, kurdaki oynaklıkların yaratabileceği risklere karşı şirketleri bilgilendirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliği ile düzenlenen “İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi” konulu panellerin altıncı durağı Gaziantep oldu.

İhracatçı birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, iş insanları dernekleri üyelerinden yaklaşık 150 kişinin katıldığı panelde Global Menkul Değerler de yer aldı.

Yüksek hizmet standartlarıyla 30 yıldır sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunan Global Menkul Değerler (GMD) panel katılımcılarına döviz paritelerindeki oynaklığın yarattığı riskleri minimuma indirmek için ihracatçılara kur riski yönetimini anlatarak, kullanılabilecek alternatif araçlar ile ilgili bilgiler verdi.

Bölgenin önemli ihracatçılarıyla B2B görüşmeler yapıldı

26 Kasım 2019 tarihinde Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelde GMD Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) Müdürü Engin Küçük, GMD’nin sektördeki 30 yıllık tecrübesini ihracatçılara aktardı.

Katılımcılara kur riski yönetiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Küçük, riski ortadan kaldırmak için kullanılabilecek alternatif araçlar hakkında bilgiler verdi.

Bölgenin önde gelen şirketlerinin temsilcileri panel öncesinde düzenlenen B2B görüşmelerde yeni iş fırsatları yarattılar.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen B2B görüşmeler, şirketlere yeni iş fırsatları yaratmanın yanında risklere karşı korunmanın da yolunu açtı.

GMD de Satış Direktörü, Müdürü ve Araştırma ve Kurumsal Finansman Grup Direkötürü Sertan Kargın’ın yönetiminde bölgenin önemli ihracatçıları ile B2B görüşmeler gerçekleştirdi.

GMD Satış Direktörü Hakan Tan ve GMD Satış Müdürü Lale Kuru da B2B görüşmelere katıldılar.