İntersection-Tradev

FED Tarım Dışı İstihdam
FED Tarım Dışı İstihdam

Şimdi adını kesişme olarak belirlediğim bir gösterge ile devam edelim. Bütün Frame Time lara uygundur.

Ben 4 saatlik grafik üzerinde bir kesişmenin,  Trend yani ortalama değişikliğinin oluştugunu göstermeye çalıştım. Grafik 4 saatlik oldugu için bu değişikliğe orta vadeli trend değişikliği diyebiliriz.

Grafikte de görüldüğü üzere Support ve Resistance oluşan yerlerde bir Decision noktası oluşmakta. İntersection için şunu söyleyebilirim daha iyi anlaşılabilmesi için  “FİYAT KESİŞMESİ” , farklı ortalama günlerinin aynı fiyat üzerinde birleşmesi diyebiliriz. Örnek veriyorum ;  100 gunluk fiyat ortalaması ile 200 gunluk fiyat ortalaması (Aşağıdaki Örneğin Gun Ortalamaları farklıdır).

4 Saatlik Kesişme Örneği

Finansal varlıklar herzaman ortalama seviyelerini düzeltme çabası içerisindeler

Örnek :  100 günlük ortalaması 20 USD, 200 Günlük 10 USD,  300  Günlük 30 USD ortalaması olan bir Currencies,future yada herhangi bir “ŞEY” . . düşünelim. Bu doğrunun hareketi sıklıkla çabası şudur.  100 ile 200 gunluk ortalama seviyesinin yer değiştirmesi yani  100 gunluk ortalamayı 10 usd, 200 Günlük ortalamayı 20 Usd Yapmak. Tam tersi oldugu hallerde doğrunun sapma /Standart sapma / varriance seviyelerinin incelenmesi gerekir.

Aşağıdaki örnekler çoğaltılabilir, Ben sadece 4 saat ve Günlük belirli bir doğru(Gün) seviyesinin Kesişmesine örnek verdim.

yine 4 saat ve Günlük grafiklerde değişik kesişmeler görülmektedir.

Günlük Kesişme Örneği