Anadolu Sigorta Deprem Bölgesinde

Anadolu Hayat Emeklilik
Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 25 Milyar TL’ye Yaklaştı

Anadolu Sigorta, 24 Ocak Cuma akşamı Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından, Elazığ, Malatya ve civar bölgelerdeki sigortalılar için hızla çalışma başlattı.

Şu ana kadar 39 hasar dosyasıyla toplam tahmini 1 milyon 297 bin TL’lik hasar bildirimi aldıklarını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaplan, “İlk andan itibaren bölgede yaşananları yakından takip ediyoruz. 7/24 çalışan çağrı merkezimiz, acentelerimiz, online hizmet kanallarımız ve acil durum aracımızla tüm sigortalılarımızın yanındayız. Talepleri hızla cevaplamak için çalışıyoruz” dedi.

Anadolu Sigorta, 24 Ocak tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından, bölgedeki sigortalıların yaralarını sarmak için hızla harekete geçti.

Bölgede incelemelerde bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaplan

“Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Anadolu Sigorta olarak her zaman olduğu gibi sigortalılarımızın yanındayız” dedi. Kaplan, deprem haberinin ardından tüm sigortalılara iletilen bilgi mesajlarıyla, çağrı merkezinden, online kanallardan ve acenteler aracılığıyla 7/24 hizmet verdiklerini ifade etti.

Deprem ve diğer doğal afetlerde sigortalıların mağdur olmadan hizmet almayı sürdürmesi için hazırlanan Anadolu Sigorta Acil Durum Aracının da bölgede hizmet vermeyi sürdüreceğini söyleyen Kaplan, şu bilgileri verdi:

“Şu ana kadar 17 işyeri, 22 konut olmak üzere 39 hasar dosyası açıldı. Anadolu Sigortalılara ait bu hasarların toplam tutarının 1 milyon 297 bin TL olduğunu tahmin ediyoruz. Enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte saha çalışmalarına başlayarak hızla hasar tespitlerini gerçekleştireceğiz ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmalarına destek olacağız” dedi.

Yorumunuz