Türkiye’nin göz bebeği TCG Büyükada, Kurban Bayramı’nda nöbette

Türkiye Cumhuriyeti'nin göz bebeği, tasarımı ve inşası Deniz Harp Okulu mezunu subaylar tarafından yapılan Mili Gemi (MİLGEM) sınıfı korvetlerin 2. gemisi TCG Büyükada, İzmir Foça Limanı'nda Kurban Bayramı’nda nöbette olacak. Türkiye’nin göz bebeği TCG Büyükada, Kurban Bayramı'nda nöbette -

Türkiye’nin Milli Gemi projesi kapsamında inşa edilen TCG Büyükada (F-512) korveti, İzmir Foça Limanı’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘Mavi Vatan’daki hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla verilecek her türlü görev için kullanılmak üzere hazır bekletiliyor.

Kurban Bayramı’nda, Foça Limanı’nda yüksek hazırlık durumunda bulunan TCG Büyükada gemisinde görevli askerler, milletin huzur ve güvenliği için karada olduğu gibi denizde de eller tetikte bekliyor.

Vatan nöbetinin bir an olsun aksatılmadığı gözlenen gemide askerler birbirleri ile bayramlaştı.

TCG Büyükada MİLGEM projesi kapsamında üretilen ikinci gemi TCG Büyükada, Türkiye’nin denizlerdeki önemli güçleri arasında yer alıyor. TCG Büyükada, üç boyutlu hava ve su üstü arama radarına, seyir ve harp durumunda düşman unsurlarına belirti vermeyen düşük radar kesit alanlı tekne yapısına, satıhtan satıha ve satıhtan havaya atılan güdümlü mermilere, denizaltılara karşı sonar sistemine, atış kontrol radarı ve elektro optik direktörlere sahip.

Yorumunuz