Bakkt ‘ Bitcoin Vadeli İşlemleri İlk İşlem Gününe Yavaş Başladı

Bitcoin Bakkt lansmanına başladı
Bitcoin Bakkt lansmanına başladı

Bakkt’ın fiziki destekli bitcoin vadeli işlemlerinin ticareti bugün piyasaya çıkmakta yavaş bir başlangıç ​​gördü.

Başlatılmasından birkaç dakika sonra, ilk Bakkt / ICE vadeli işlem sözleşmesi 10,115 dolar olarak el değiştirdi. İlk saatteki sözleşmelerin toplamı sadece 5 olarak gerçekleşti. Bu makalenin yazılış saatine kadar ; 28 sözleşmeden yalnızca biri 10.000 $ ‘lık bir fiyata satıldı.

Bazı çevrimiçi yorumcular, yavaş başlamanın düzenlenmiş vadeli ürünler için doğal bir ilerleme olduğuna inanıyor.

Singapur merkezli riskten korunma fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu

Düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerinin çoğunun ilk günlerde düşük kabul görmekte olduğunu, çünkü sadece tüm vadeli işlem komisyoncularının onları temizlemeye hazır olmadığını söyledi.

Piyasa analisti Alex Kruger

Ticaret hacminin önümüzdeki hafta boyunca yükselip yükselmediğini görmek ilginç olacak .

Chicago Ticaret Borsası’ndaki Bitcoin vadeli işlemleri (CME) Aralık 2017’de ilk haftasında 460 milyon dolarlık bir hacme imza attı. Şimdiye dek Bakkt vadeli işlemlerinde 280.000 $ ‘ın üzerinde bir miktar kaydedildi.

Bitcoin Bakkt lansmanına başladı

Bitcoin piyasası lansmandan belirgin bir artış görmedi. Bitcoin’in spot fiyatı (BTC), bugünün açık işlem döneminin yakınında 00:17 UTC’de 10.000 $ altına düştü.

Birçok gözlemci Bakkt’ın fiziksel olarak düzenlenmiş geleceklerinin bir oyun değiştirici olduğuna ve daha fazla kurumsal cilt getirebileceğine inanıyor. Ağustos ayında Cryptocurrency analisti ve tüccarı Scott Melker Bakkt, bitcoin tarihindeki en boğa gelişme olarak adlandırılıyor. Bunun nedeni fiziksel olarak teslim edilmiş vadeli işlemlerin gerçek bitcoin satın alımını gerektirmesidir.

Bununla birlikte, lansmanın piyasalar için tam olarak ne kadar etkili olacağı ve genel olarak kripto olacağı belirtiliyor. Dahası, işlem hacimlerindeki bir yükseliş her zaman yükseliş fiyat hareketine yol açmaz – sonuçta kısa pozisyonlar için vadeli işlemler kullanılabilir.

Dolayısıyla, Bakkt kaynaklı bir artışın hacimlerdeki fiyat artış eğilimi olarak görülmesi tüccarlar için maliyetli olabilir.

Yorumunuz