Bitcoin (BTC) Hashrate Düşüyor Mu?

Bitcoin Hashrate
Bitcoin (BTC) Hashrate Düşüyor, ASIC Yangın Dedikoduları Sahte

Alışılmadık derecede yavaş bir blok ve ASIC yangını söylentileri, Bitcoin hashretindeki hafif bir düşüşle aynı zamana denk geldi.

Bitcoin (BTC) ağ üzerinde bir tepeden 89 EH / s, biraz daha düşük maden aktivitesi geri 101 EH / s. Dalgalanma, geçen hafta fiyatlarda% 30’luk düşüşte ve normal aralıkta.

Bitcoin madenciliği kesin raporlamaya izin vermez ve hashrette anormallikler olabilir. Yine de faaliyetteki son düşüş, ASOS tesisinde yangına atfedilmiştir.

Daha sonra, Coinness tarafından bildirilen yeni bilgiler, asıl olayın bir binaya yayılan küçük bir çim yangını olduğu ve hiçbir ASIC’nin yok edilmediğidir.

Hashrate düştüğü sırada, ASIC çiftliğine 10 milyon dolar değerinde zarar geldiğine dair haberler vardı. Ek olarak, havuzlar teknik zorluklar nedeniyle en yüksek zorlukta bir blok bulamadığı için alışılmadık derecede yavaş bir blok üretildi.

Ancak daha endişe verici olan, Bitcoin ağı periyodik olarak çok sayıda düğümü kaybediyor gibi görünüyor. Ulaşılabilir düğümler, birkaç ay önce 10,000 düğümden oluşan sabit bir sayıdan 8971’e düştü. Sadece son üç ayda, düğüm sayısı 1465 düğüm düştü.

Bitcoin ağı, bazı düğümleri barındırmak için bulut hizmetlerini kullanır.

Düşen fiyatlar, düğüm işletmecilerinin maliyetleri takip etmeleri konusunda cesaretini kırmış olabilir. Ancak ulaşılabilir düğümlerin kaybı aynı zamanda ağı sansürleme riskini de taşır. ABD ve Almanya en aktif düğümlere ev sahipliği yapıyor, ancak dünyanın dört bir yanındaki düğümlerin daha küçük kümelerde dağıtılması.

Bitcoin ağı hala, harcanmamış çıktılar veya etkileşimlerin sayısını iki katına çıkaran “değiştirme” işlemleri dahil, günde 800.000 işlem gerçekleştirmektedir.

BTC piyasa fiyatı çoğunlukla hashrate’den etkilenmedi, ancak ağın durumu, fiyatların zarar görmesine yol açabilecek olası kriz olaylarının ipuçlarını izliyor. BTC 8,353,79 seviyesindeydi, 7,800 dolar seviyesinden aşağı seviyedeki bir rahatlama seviyesine rağmen. Yine de, mevcut fiyat daha kapsamlı bir boğa koşusu için umut verici görünmüyor.

Yorumunuz