Nasa Kripto Para Birimi ve Blokchain Deneyimli Eleman Arıyor

Nasa
NASA Cryptocurrency Deneyimi ile Veri Bilim Adamı Arıyor

NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi), diğer niteliklerin yanı sıra, kripto para birimi ve blok zincirleme teknolojisi konusunda deneyime sahip bir veri bilimcisinin peşinde .

Seçilen veri bilimcisi, NASA‘nın California Pasadena kentindeki Jet Propulsion Laboratory ile birlikte çalışacak . Kripto bilgisinin pozisyon ile ne kadar ilgili olacağı hemen belli değil.

NASA, Cryptocurrency ve Blockchain ile ilgileniyor mu?

NASA, Jet Propulsion Laboratory için yeni bir giriş seviyesi veri bilimcisi arıyor. Bugün Linkedin’de yayınlanan ilanlara göre , yeni işe alım uzmanının “kriptokarasyon deneyimi ve Blockchain deneyimi” içeren uzun bir yeterlilik listesine ve becerisine sahip olması gerekecek. Bir gereklilik olarak belirtilmese de, kuruluş seçilenler için avantajlı olduğunu düşünüyor veri bilimcisi bu teknolojilerle daha önce çalışmış olmalı.

Kripto para birimi ve blockchain deneyimine ek olarak, başvuruda bulunanların, Mühendislik, Bilim, Bilgisayar Bilimi, Bilgi Sistemleri veya benzer bir çalışma alanında lisans veya yüksek lisans derecesi olması gerekiyor.

NASA ayrıca yeni personel üyelerinden aşağıdaki alanlardan bazıları hakkında ilgi ve bilgi sahibi olmasını istedi: büyük veri, bulut bilişim, istatistik, makine öğrenmesi, derin öğrenme, veritabanı yönetimi, robotik, AI ve nesnelerin interneti (IoT). Anlaşılır biçimde, matematik ve istatistikteki güçlü bir arka plan da ajans tarafından açıkça belirtilmiştir.

Görevde, veri bilimcisinin büyük veri setlerini analiz etmek için bir program tasarlamakla görevlendirileceği belirtiliyor. Şu anda böyle bir pozisyon için kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi bilgisinin ne kadar alakalı olabileceği açık değildir.

Görev için bireysel sorumluluklar açısından, iş listesinde seçilen adayın:

“… Robotik, yapay zeka, çok görevli sistemler, görev güvencesi, bulut bilişim, yeni nesil uçuş donanımı ve akıllı dijital asistanlar gibi laboratuvarın çapraz kesim alanları için yenilikçi uygulamalar kavramsallaştırın ve geliştirin.”

NASA ile ilgili diğer kripto para birimi haberlerinde, ABD uzay araştırma organizasyonundaki eski bir mühendis, son zamanlarda Bitcoin’deki iyimserliği küresel bir değer transferi sistemi olarak ifade etti.

Geçtiğimiz ay Forbes ile yapılan bir röportajda , kriptokrası parazitinin ilk savunucusu Beth Moses şöyle dedi:

“İnsanlık, siyasi çevrimlerden kurtulmak ve finanse edilmek için önemli projelerin küresel olması gereken bir noktaya ulaştı… Orjinal Bitcoin blok zincirini veri için referans noktası olabilecek küresel bir aracın kanıtı olarak gördüm. tutma ve değer aktarımı. Nerede olursanız olun aynı genesis bloğuna atfedilen aynı defter ve bu beni küresel bir araç olarak etkiledi. ”

Yorumunuz