Sicilya Blockchain Kullanarak Tarımsal Gıdaların İzlenebilirliğini Onayladı

Sicilia Blockchain
Sicilia Blockchain Kullanarak Tarımsal Gıdaların İzlenebilirliğini Onayladı

Gıda ürünlerinin blockchain yoluyla izlenebilirliği Sicilya’da yasa haline geldi. İtalya Cumhuriyetinden önce kurulan özerk bir kurum ve Sicilya yasama organı olan Sicilya Bölgesel Meclisi, 25 Eylül’deki teklifi kabul etti. 6, Blockchain teknolojisini kullanarak Sicilya gıda ürünlerinin tam izlenebilirliğini sağlamak bu şekilde olacak

Bu teklif yeni değil. Geçtiğimiz yıl, 5 Yıldız Hareketi’nin (M5S) milletvekili Jose Marano ve onaylı değişikliğin yazarı, yetkili parlamento komisyonu tarafından onaylandıktan sonra Meclise gelmediği için sunuldu. Mali bütçeye eklenen ve Marano tarafından önerilen değişiklikle Blockchain teknolojisi artık bölgesel bir yasa haline geldi.

Blockchain Adaptasyon Süreci

Sicilya ‘nın tarım ekonomisi üzerindeki etkisi önemlidir ve kapsamı yalnızca önümüzdeki yıllarda ulusal alanda da olumlu tepkilerle ölçülecektir. En son onaylanan yasanın hükümlerinin uygulanmasına giden yolun, özellikle, güvenlik, kontrolü sağlamak ve garanti altına almak için Blockchain teknolojisine dayalı uygulamaların oluşturulmasını, geliştirilmesini sağlayan ve destekleyen “çok işlevli bir BT platformu” oluşturulması başlatılmalıdır.

Gıda ürünlerinin izlenebilirliği ve izlenebilirliği, nihai tüketicilerin hem gıda zincirinde yer alan kurumların hem de şirketlerin çalışmalarında ve satın aldıkları nihai üründe güvenini arttırmasına olanak tanıyor.

Onaylanan yasa ile, tüketicilerin satın aldıkları ve yedikleri Sicilya gıda ürünleri hakkında her şeyi bilmelerini sağlayan yasal bir araç var. Ancak, kuralın amacı burada bitmiyor, aslında kuralın başka bir amacı, herkesin sağlığını korumak, orijinal ürünleri bile sahte veya kökenleri bilinmeyen ürünlerden korumak.

Teknolojiyi Kullanarak Sahte Ürünler İle Mücadele

Blockchain teknolojisi aslında herkesin erişebileceği çeşitli sistemler ile paylaşılan bilgileri içeren dağıtılmış bir elektronik sicildir. İçerdiği tüm bilgiler ağın kendisi tarafından doğrulanır ve ilgilenen herkes tarafından güncellenir ve erişilebilir olup, bunu tamamen şeffaflık ve özerklik içinde yapabilir.

Standardın genişleticisi tarafından tasarlanan model, satın almadan önce tüketicinin akıllı telefonuyla yapmasını, tüm ürün bilgilerini doğrulamasını ve bilmesini gerektirir: tarih, ekim, nakliye, olası işleme ve dönüşüm ve satışa kadar dağıtım zinciri.

Sicilyalı şirketler, ürünlerinin orijinalliğini daha da iyi bir şekilde koruyabilecekler ve tüketicilerin Sicilyalı kırmızı portakalları, Bronte fıstığını veya Pachino domateslerinin gerçekten kendileri olduğunu ve kolayca alınabileceğini anlayacaklar. Blockchain teknolojisi ayrıca bebeğin gıdalarında güvenliğini artırmak için kullanılıyor.

Ürünün ve ne yediğinizin kesinliği. Şimdi, ihtiyatlı bir şekilde, halk Sicilya bölgesindeki tüm finans kurumunun onayının gelmesini beklemelidir, ancak 6 ncı madde şimdi kanundur ve Uygulama kararnamesiyle 30 gün içinde çıkarılacağına karar vermiştir.

Yorumunuz