Facebook Libra, BM için Bir Nimet Olabilir

Birleşmiş Milletler Binası
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (UNGA) sırasında, blok zincirinin kuruluşun SDG'lerini elde etmesine yardımcı olabilecek bir teknoloji olarak giderek daha fazla görüldüğünü bildirmektedir.

Facebook kripto para projesi Libra ‘nın başkanı reuters‘a Facebook liderliğindeki şifreleme para biriminin Birleşmiş milletler için bir nimet olabileceğini savundu.

Cenevre’deki BM genel kurulunda düzenlenen ve kar amacı gütmeyen birliğin kurulduğu bir blok zincirleme etkinliğinde konuşan genel müdür Bertrand Perez, kripto para biriminin hükümetler arası kuruluşun sürdürülebilir kalkınma hedeflerini (SDG’ler) yoksulluktan kurtulma ve bu alanlara ulaşmak gibi alanlarda başarmasına yardımcı olabileceğini söyledi. cinsiyet eşitliği.

Libra, fiat para birimleri ve devlet tahvili rezerviyle desteklenen istikrarlı bir para birimi olarak planlanmıştır. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg dün zaman çizelgesi olduğunu ima eder gibi görünmesine rağmen, orta-geç 2020 yılının ortalarından itibaren piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Perez ayrıca düzenleyicilerin, Libra ‘nın ulusal para politikasına tehdit oluşturabileceği ve projeyle para yaratmadığına dair endişeleri olduğunu belirtti.

Fransa, “parasal egemenliğine” yönelik tehdit nedeniyle AB ’ninde Libra’yı engellemeye çalışacağını, Almanya ve ABD’nin de benzer korkuları dile getirdiğini belirtti.

Perez vurguladı:

“Terazi Rezervi ile herhangi bir para politikası uygulama alanında değiliz.”

Forbes ayrıca, bu hafta New York’taki 73. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (UNGA) sırasında, blok zincirinin kuruluşun SDG’lerini elde etmesine yardımcı olabilecek bir teknoloji olarak giderek daha fazla görüldüğünü bildirmektedir.

University College London’daki Blockchain Teknoloji Merkezi’nden Dr. Jane Thomason, “Bu yıl UNGA’da ve çevresinde artan sayıda blockchain olayı, blokchain’in SDG’lere mükemmel kullanım durumları sunarak nasıl katkıda bulunmaya devam ettiğini göstermeye odaklandı” dedi.

Yorumunuz