Kuzey Kore, ABD’nin yaptırımlarından kaçınmak için Kripto Para Birimi Planlıyor

Kuzey Kore
Kuzey Kore

Kuzey Kore, zorlu uluslararası yaptırımların üstesinden gelmek için kendi şifreleme para birimini oluşturmaya çalışıyor.

Gelişme görünüşte hala başlangıç ​​aşamasındadır ve ABD’nin yaptırdığı yaptırımlardan kaçınmak için geçen yıl petrol destekli petro jetonunu başlatan Venezuela’dan benzer bir proje izlemektedir .

Başkan Yardımcısı’nın Çarşamba günkü raporunda, Kuzey Kore’nin kripto para birimi konferanslarını yöneten resmi ve ülkenin Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos, henüz isimsiz bir jetonun “bitcoin ya da diğer gibi cryptocurrencies.”

Petro gibi, yeni kripto Kuzey Kore’deki bir varlığa sabitlenmiş olabilir. Cao de Benos, “Şimdi ona değer verecek malları inceleme aşamasındayız.” Diyerek, Kuzey Koreli’nin kazandığı şifreli para kazanma “planlarının olmadığını” söyledi.

Şubat 2020 yılında ikinci blockchain ve cryptocurrency toplantısı düzenleyecek.

Kuzey Kore, bankalardan ve kripto para birimi borsalarından 2 milyar dolar çalmış olan büyük kesimlerle de ilişkilendirilmiştir (rejim bunu reddetse de ).

Bu tür bir faaliyet Pyongyang’ın kendi şifreleme para birimini geliştirmek için teknolojik uzmanlığa sahip olduğunu göstermektedir.

Başkan yardımcısı, Kuzey Kore’nin New York’taki BM büyükelçiliğinin haberi onaylayamayacağını veya reddedemeyeceğini söyledi.

Yorumunuz