Paribu’nun Danışma Kuruluna Yeni Atama

Paribu Borsa
Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu’nun danışma kuruluna iki deneyimli isim katıldı. Bugüne kadar birçok şirkette önemli görevlerde bulunan Bikem Kanık ve Cemil Şinasi Türün, Paribu Danışma Kurulu’nda yer alacak.

Finans ve teknoloji sektörünün iki önemli ismi Bikem Kanık ve Cemil Şinasi Türün, Paribu Danışma Kurulu’nun üyesi oldu.

Paribu CEO’su Yasin Oral

Paribu’nun yerel ölçekteki başarılarını globale taşıma sürecinde Kanık ve Türün gibi alanında öncü iki isimle bir araya gelmenin hem Paribu’ya hem de sektöre büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Yasin Oral, “Dünya standartlarını belirleyecek seviyede dijital varlık hizmeti sunma ve kripto paraların gündelik yaşamdaki kullanımını yaygınlaştırma yolcuğuluğumuzu Bikem Kanık ve Cemil Şinasi Türün’ün katkılarıyla sürdüreceğiz. Kanık ve Türün’ün Paribu Danışma Kurulu’na katılmasıyla bu yolda attığımız adımlar daha da güçlü hale geldi” dedi.

Kanık 25 yıllık kariyeriyle Paribu’da

25 yılı aşkın kariyerinde bir ekonomist ve finans profesyoneli olarak birçok farklı alanda hizmet veren Bikem Kanık, bankacılık ve finans alanında başladığı iş hayatında, menkul kıymet yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği, hazine müdürlüğü, kurumsal finansman müdürlüğü, yerel ve uluslararası firmalarda iş geliştirme ve strateji direktörlüğü yaptı. Türkiye’nin risk yönetimi alanındaki servis ihtiyacını görüp kendi risk yönetimi şirketini kuran Kanık, yönetim kurulu üyelikleri, danışmanlıkları ve denetleme kurulu üyelikleri gibi görevlerini sürdürüyor.

Türün blokzincir tecrübesini paylaşacak

30 yılı aşkın süredir fintech ve pazarlama dünyasında çalışan Cemil Şinasi Türün, bugüne dek bilgisayar oyunlarından üç boyutlu sanal dünyalara kadar pek çok çalışma yaptı. Yerli ve uluslararası firmalar için kampanyalar hazırladı. Blokzincir, kripto para ve dijital varlık konularında projeler üretti. Türün, halen Borsa İstanbul bünyesindeki Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun blokzincir danışmanı olarak çalışıyor. Akademik alanda da faal olan Türün, Türkiye Bankalar Birliği’nin resmi blokzincir eğitmeni olmakla birlikte Bilgi Üniversitesi’nde “Blockchain & Cryptocurrencies” dersleri vermeye devam ediyor.

Yorumunuz