PayPal, Facebook Liderliğindeki Kripto Para Libra Projesinden Çekildi

Facebook Libra
Facebook, Terazi şifrelemesinin temelini oluşturacak bir sepet dolusu küresel para biriminin dağılımını açıkladı.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, PayPal’ın Libra Projesinden çekildiğini belirtti.Bir PayPal sözcüsü CoinDesk’e yaptığı açıklamada, ödemeler firmasının Facebook tarafından başlatılan kripto projesinde “daha ​​fazla katılımdan vazgeçme kararını verdiğini” ve yaptığı açıklamada “erişim için demokratikleşmeye çalışırken mevcut misyonumuzu ve iş önceliklerimizi ilerletmeye odaklanmaya devam ettiğini” söyledi. yetersiz nüfus için finansal hizmetler. ”

Açıklama devam etti:

“Libra’nın özlemlerini desteklemeye devam ediyoruz ve gelecekte birlikte çalışma yolları hakkında diyaloğu sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Facebook, PayPal’da uzun zamandır devam eden ve değerli bir stratejik ortaktı ve Facebook ile çeşitli kapasitelerde ortak olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz ”dedi.

Bir Libra Birliği sözcüsü CoinDesk’e e-posta yoluyla “PayPal‘ın bizi bilgilendirdiğini ve katılmaya niyetli olmadığını teyit edebiliriz” dedi.

Facebook haziran ayında Libra ‘yı açıkladı ve dünya çapındaki banka dışı kişilere finansal hizmetler sağlamak amacıyla istikrarlı bir para kazanacağını duyurdu . Proje, derhal düzenleyici bir tepkiyle karşılandı ve birçok ülkede politika yapıcılar, Facebook’un küresel para düzenini istikrarsızlaştırma riski taşıyabileceğini iddia etti. Fransa ve Almanya’dan bakanlar projeyi engelleme sözü verirken, ABD Rep. Maxine Waters Facebook’ta tüm gelişmeleri durdurmaya çağırdı.

Sosyal medya devi, ortağı Libra Yatırım Simgesini bir oylama aracı olarak kullanarak Libra belirteçlerinin yönetişimini denetlemek için 27 ortağı ile birlikte çalışacağını açıkladı. Derneğin, resmi olarak bu yönetim kurulunu oluşturan bir tüzüğü imzalamak için 14 Ekim’de toplanması gerekiyor.

Libra Birliği’nin politika ve iletişim başkanı Dante Disparte

yaptığı açıklamada, “milyarlarca mali açıdan yetersiz kalmış insanı güçlendirebilecek modern, düşük sürtünmeli, yüksek güvenlikli bir ödeme ağı kurmak, bir hedef değil, bir yolculuktur. Libra projesi gibi bir ödeme ağı kurma yolculuğu kolay bir yol değil. ”

Disparte eklendi:

“Değişimin zor olduğunu ve bu yolculuğu başlatan her kuruluşun Libra’nın vaat ettiği değişiklikle görmeyi taahhüt etme riskleri ve ödülleri hakkında kendi değerlendirmelerini yapmak zorunda kalacağını biliyoruz. İlk Libra Konseyi toplantısını 10 gün içinde bekliyoruz ve bundan sonra katılımları coşkuyla ilgilenen 1.500 kuruluşun detayları da dahil olmak üzere güncellemeleri paylaşacağız. ”

Yorumunuz