Ripple, İzlanda merkezli kripto ticaret şirketi Algrim’i Satın Aldı

Ripple Ceosu
Ripple, mühendislik ekibini genişletiyor ve İzlanda merkezli kripto ticaret şirketi Algrim'in devralınmasıyla birlikte yeni bir coğrafyaya giriyor.

Ripple, mühendislik ekibini genişletiyor ve İzlanda merkezli kripto ticaret şirketi Algrim’in devralınmasıyla birlikte yeni bir coğrafyaya giriyor.

Algrim ekibi, Ripple’ın saflarına altı mühendis ekleyecek ve ortak kripto borsaları ile entegrasyona odaklanacak.

Ekip, Ripple’ın sınır ötesi ödeme koridorlarını genişletmek için çalışacak ve şirketin talep üzerine likidite ürününün süregelen gelişimine katkıda bulunacak, diyor Ripple’in başkan yardımcısı Amir Sarhangi.

Ripple, satın almanın finansal şartlarını açıklamadı.

“Mesele uzmanlık” dedi Sarhangi “Bu ekip, bu bilgiyi edinmesi gereken bir takım oluşturmak yerine, koşarak koşuyor.”

Satın alma aynı zamanda şirketin İzlanda’ya ilk genişlemesidir.

Ripple San Francisco, New York, Londra, Mumbai, Singapur, São Paulo ve Sidney’de fiziksel bir varlığa sahiptir. Sarhangi, şirketin dünyanın yeni yerlerine girerken mühendislik yeteneğini işe alma yeteneğini genişletmek istediğini de sözlerine ekledi.

Ripple’nin xRapid sınır ötesi ödeme hizmeti aracılığıyla talep üzerine likidite, şirketlerin fonları bir para biriminden XRP’ye ve XRP’den başka bir para birimine transfer etmelerini sağlar. Bu, işletmelere, ödemelerini göndermek istedikleri ülkelerde bir banka hesabı açmaktan kaçınmalarını sağlayarak, sınır ötesi işlemler için orada para bulundurmaktan kaçınmalarını sağlar. Ripple, sınır ötesi işlemler için XRP kullanan bir düzineden fazla müşterisine sahip olduğunu söyledi.

Devirden önce Algrim, firmanın 30’dan fazla pazar ile entegre olduğu bir şifreleme ticaret platformu geliştirdi. Bundan önce, ekip on yıldan fazla bir süredir geleneksel ticaret platformları ve döviz ticareti algoritmaları oluşturdu. Firmanın 2017 yılının sonlarında İzlanda’nın “Büyük Bitcoin Soygunu” ndaki mağdurlar arasında olduğu bildiriliyor.

Haber, Ripple’ın Cuma günü yaptığı açıklamada, yatırım kolu Xpring’in Logos Network’ü satın aldığını duyurdu. Bu hareket, XRP ile ilgili ademi merkeziyetçi finans (DeFi) ürünleri oluşturmak amacıyla dokuz mühendis Xpring ekibine getirdi. Logos, Xpring’e katılmadan önce, hala yüksek düzeyde güvenlik sağlayan ölçeklenebilir, hızlı bir ağa odaklanan, bitcoin blockchain’ten ilham alan bir ödeme ağı oluşturmak için çalışıyordu.

Yorumunuz