USDJPY Analizi

Tarım Dışı İstihdam

Ekonomik takvimi incelediğimizde, Japonya tarafından Türkiye saati ile gece 02.50 sularında açıklanan iki önemli veri beklenenden iyi geldi. Ancak parite bu veriler karşısında yukarı yönlü bir hareket sergilemedi. Tüm pariteler bugün Öğleden sonra saat 14.00’ da başlayıp 22.00’ ye kadar devam eden ABD verilerine odaklanmış durumda yorumunu yapabiliriz. 21.00’ de FOMC Tutanakları açıklaması öncesi ve sonrası USDJPY paritesinde yüksek dereceli dalgalanma olabilir.

USDJPY Analizi

4 saatlik USDJPY paritesini incelediğimizde 123.940 Fibonacci %236 seviyesi olduğunu
Bu fiyat seviyenin kırılması ve üstünde 4 saatlik kapanışlar yapılması durumunda yükselişlerin devamı gelebileceği söylenebilir. Parite 123.940 seviyesinin altında kaldığı sürece düşüş baskısı devam edebilir.

 

USDJPY Analiz
USDJPY Analiz

Makaleyi okuduysanız lütfen UYARI sayfasınıda okuyunuz


Ersoy TOPTAS
@ersoytoptas twitter facebook Google

Yorum Yapın

Yazar :Ersoy Toptaş

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.