Teknik Analiz

Teknik Analiz 

Geçmiş dönemdeki  fiyat hareketlerindeki değişimleri gösteren grafikler yardımı ile gelecekte oluşabilecek fiyat hareketleri üzerinde fikir oluşturulmasına ve fiyatı etkileyen her bir unsurun ayrı ayrı takip edilmesi, değerlendirilmesi, sonucu ile yapılan incelemeye denir.

Trendleri bulmaya çalışmak, doğru trendin ne olduğunu belirlemek için  teknik analiz kullanılmaktadır. Mevcut olan trend içerisinde gelecekteki fiyat hareketlerinin yönünü bulmaya çalışmak Teknik analiz ile yapılmaktadır.

Teknik analiz içerisinde bir takım formasyonlar oluşmaktadır. Bu formasyonlara örnek verilecek olursa; çift tepe, çift dip, omuz-baş-omuz, ters omuz-baş-omuz, üçgen vs.

Yorum Yapın
« Sözlük Sayfası

Yazar :Ersoy Toptaş

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.