Anadolu Hayat Emeklilik

  1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak faaliyete başladı. Halka açık ilk emeklilik şirketi olarak, hayat sigortaları ve bireysel emeklilik sistemi toplamında Türkiye’nin en büyük fon yaratan şirketi.

  İstanbul’da bulunan genel müdürlüğü, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya ve Trabzon’da bulunan bölge satış müdürlükleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki şubesi, direkt satış ekibi ve sayısı 250’ye yaklaşan acentesiyle, gelecek beklentilerinize ve bugünkü koşullarınıza en uygun bireysel emeklilik ve sigorta ürünlerini müşterilerine sunmaya devam ediyor.

  Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak kurulduğu günden bu yana, bireylerin üretken oldukları dönemlerdeki hayat standartlarının sürekliliği hedefiyle sürdürülebilir kalkınmaya hizmet etmeye çalışıyor. “Sürdürülebilir Gelecek” için hem ürünlerimiz hem de sosyal sorumluluk projelerimizle sektöre öncülük etmektedir.

  Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları, bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor.

  Bireysel emeklilik ile otomatik katılım kapsamında yer alan ve sayısı 1,8 milyonu aşan katılımcı sayısıyla Anadolu Hayat Emeklilik, sistemdeki lider pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Sistemden emekli olan kişi sayısında da öncü konumunu koruyan şirket, sistem emeklilerinin %25’ine sahiptir.

  Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan şirketin; İstanbul (3), Ankara (2), Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Trabzon ve Diyarbakır’da Bölge Satış Müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik sayısı 500’ü aşan direkt satış ekibi, 250’ye yakın özel acentesi ve 1.300’ü aşan Türkiye İş Bankası şubesi aracılığıyla hizmet sunuyor.

  Şirketin ödenmiş sermayesi 29 Nisan 2016 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden 430.000.000 TL’ye çıkarılmış ve sermaye artırımına ilişkin tescil işlemi 13 Temmuz 2016 tarihinde tamamlanarak 19 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde ilan edilmiştir.

  • %64 Türkiye İş Bankası
  • %20 Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
  • %15 Halka açık kısım
  • %1 Milli Reasürans T.A.Ş.

  (*) Halka açık payların oranı %17’dir. Türkiye İş Bankası A.Ş. 06.04.2019 tarihi itibarıyla halka açık payların %1,89’unu iktisap etmiş bulunmaktadır.