Aygaz

  Aygaz, 1961 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan, halka açık ilk ve tek LPG şirketidir. Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, 1976’dan bu yana tüm yönetim birimleriyle İstanbul Zincirlikuyu’daki genel merkezinde hizmet vermektedir.

  1961 yılında kurulan Aygaz, LPG’nin temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan süreçleri gerçekleştiren entegre bir LPG şirketidir.

  LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk şirket olan Aygaz, 81 ilde 1.718 otogaz, 2.406 tüpgaz istasyonuyla hizmet vermektedir.

  Tüketiciler tarafından en çok tercih edilen LPG ürünlerini sunan Aygaz, her gün 60 binin üzerinde eve girmekte ve günde 200 bin araca, Aygaz ve markalarının istasyonlarından yakıt temin etmektedir.

  3 gemilik tek Türk gemi filosu destekli kuvvetli lojistik yapısı sayesinde, kendi nihai müşterilerinin, diğer LPG dağıtım şirketlerinin ve yurtdışı müşterilerinin içinde olduğu geniş bir ekosisteme, yüksek kaliteli ve ekonomik LPG temini sağlamaktadır.

  Bu kapsamda Aygaz, Avrupa’nın en büyük LPG ithalatçısı konumundadır. Yüksek temin miktarı ve kaynak çeşitliliği ile güçlü lojistik altyapısının verdiği imkânları kullanarak transit satışlar da gerçekleştirmektedir.

  Kaynak çeşitliliğini her zaman stratejik gören Aygaz; Rusya, Kazakistan, Cezayir, Norveç, ABD gibi ana üreticilerden geliştirdiği alımlarla, Türkiye LPG sektörünün temin güvencesinin sağlanmasında kritik bir role sahiptir.

  Bist Kodu : Aygaz