Bereket Emeklilik ve Hayat

  Bereket Sigorta, 1995 yılında kurulmuştur. 13.01.2017 tarihinde açık ihale olarak imzalanan satış ve hisse devir sözleşmesi ile TMSF’den devralınmış ve 154 yıllık köklü bir geçmişe dayanan, 17 bölge birliği, 1625 kooperatifi yaklaşık 1 milyon çiftçi ortağı olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’ne devredilmiştir.

  Bereket Sigorta, çalışma prensibi olarak tüm yatırımlarını faizsiz enstrümanlara yapmakta, en önemli ilke olarak bütün operasyon ve anlaşmalarında faizsizlik prensibine azami özen göstermektedir.

  Kasko, Trafik, Yangın, Mühendislik, Tarım, Sağlık, Ferdi Kaza, Nakliyat, Hukuksal Koruma, Oto Dışı Kaza, DASK ve Sorumluluk Sigortaları da dâhil tüm branşlarda faaliyet gösteren Bereket Sigorta, kurulduğu günden itibaren teknolojiyi en iyi kullanan şirketlerden biri olmuştur.

  Ortaklık Payı

  HissedarPay Oranı
  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği81,83%
  Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal Yardım Vakfı9,90%
  Diğer
  8,27%

  Yurt geneline dağılmış 8 bölge müdürlüğü, 1 bölge temsilciliği ve 700′ e yakın acentenin yanı sıra; Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Anadolubank, PTT Bank, Emlak Katılım Bankası ve İller Bankası şubeleri satış kanallarımız olarak faaliyet göstermektedir.