Fiba Emeklilik ve Hayat

  2012 yılında kurulan, sektörün genç ve dinamik oyuncuları arasında yer alan Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş, benimsediği çağdaş hayat sigortacılığı ilkeleri ve müşteri odaklı yapısı ile müşterilerine maksimum fayda sağlayan hizmetler sunuyor.

  1987 yılında Hüsnü M. Özyeğin tarafından kurulan Fiba Grubu, bugün ulusal ve uluslararası piyasaların saygın ve bilinirliği yüksek bir katılımcısı konumunda yer alıyor.

  Finans başta olmak üzere havacılık, mağazacılık, gayrimenkul, enerji, eğitim ve otelcilik hizmetleri sunan Grup; 12 ülkede, 46 ulustan, 97 şirkette, 16.500 çalışanı ile varlığını başarıyla sürdürüyor.

  Fibaemeklilik , 2014 yılı içinde CIV Hayat Sigorta A.Ş’nin tüm portföyünü devraldı. Böylece CIV Hayat Sigorta’ya ait Kredi Hayat ve Birikimli Hayat Sigorta poliçeleri Fibaemeklilik’e aktarıldı.

  2016 yılında Ergo Emeklilik ve Hayat’ın tüm hisselerinin satın alınması ve Ergo Emeklilik ve Hayat A.Ş. müşterilerinin Fibaemeklilik ailesine dahil edilmesi ile sektörde ilk satın almayı gerçekleştirerek büyüme hedefini bir adım daha ileriye taşıdı

  2018 yılında Groupama’ya ait Bireysel Emeklilik portföyünü resmen devraldı ve Emeklilik sektöründe ilk portföy devrini gerçekleştirerek kayda değer bir büyüme hamlesine imza attı. Satın alımları ile birlikte geniş bir acente ağına sahip oldu ve 1.5 milyar fon büyüklüğü ile sektörde 4 sıra birden yükseldi.

  Sigorta ve Emeklilik sektöründe; “Fon Marketi”, sektör içi satın alım, portföy devralımı, Online BES satışı, Sağlık Sigortası satışı, BES müşterilerine yönelik fon bilgilendirmeleri gibi pek çok ilke imza atarak öncü rol üstlendi.

  Eş Anlamlılar
  Ergo Emeklilik ve Hayat, CIV Hayat Sigorta, Groupama Emeklilik