Google AdSense

  AdSense, her aşamadaki internet sitesi yayıncılarının, site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlayan bir Google ürünüdür.

  AdSense’e kaydolmak için sadece 3 şeye ihtiyacınız var.

  1. Bir Google hesabı
   Gmail veya başka bir Google hizmeti kullanıyorsanız zaten bir Google hesabınız vardır. Yoksa kaydolmak için Gmail hesabı açın , biz de yeni hesabınızı oluşturmanız için size yardımcı olalım. Bu hesap sayesinde AdSense’ten ve Google’un sunduğu tüm olanaklardan yaralanabilirsiniz.
  2. Sıfırdan oluşturulmuş içerik
   Bu, web sitenizi, blogunuzu veya program politikalarımıza uygun diğer orijinal içerikleri kapsayabilir. Google Reklamlar burada görüntülendiği için ortamın herkese uygun olduğundan emin olmak ister.
  3. Telefon numarası ve posta adresi
   Telefon numaranız ve ödeme alabilmeniz için banka hesabınızla ilişkili posta adresi. Bu bilgilerin girilmesi zorunludur. Posta kodu ve tüm bilgiler girilmelidir.
  AdSense Nedir

  AdSense, online içeriğinizle birlikte reklam gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

  2 milyon kişi AdSense’i seçti; işte nedeni

  Sitenizden para kazanın, Reklam alanınız için milyonlarca reklam veren rekabet ediyor. Bu da daha fazla para, daha fazla alakalı reklam ve daha çok sayıda dolu reklam alanı anlamına gelir.

  Mobil cihazlar için optimize edilmiş reklamlar, Google, reklam birimlerinizi masaüstü veya mobil cihazlara otomatik olarak uyacak şekilde optimize edebilir. Böylece, reklamlarınızın görülme ve tıklanma olasılığı artar.

  Zamandan kazanın, Sitenize ekleyeceğiniz tek bir kod parçası sayesinde Google, sitenizin düzenine göre uyarlanmış reklamları otomatik olarak gösterir. Böylece, reklam kodunda değişiklik yapmak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

  AdSense nasıl çalışır

  Google AdSense yayıncılara, sundukları online içerik üzerinden para kazanabilecekleri bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamveren tarafından oluşturulur ve ödenir.

  Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

  • Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz
  • En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde görünür
  • Ödeme alırsınız