Google News

  Google News, 2002 yılından bu yana 4000 civarında haber kaynağından güncel haberleri bünyesinde barındıran sistemdir.

  Google News’in amacı haberlerin kullanıcılara konularına göre sınıflandırılmış şekilde ulaştırılmasıdır.

  Google News’teki haberler, Google’un haber yakalayıcısının günde birkaç defa haber sitelerini gezerek bulduğu verileri indekslemesiyle ön plana çıkıyor.

  Google News, haber sitenizi ön plana çıkarmaya ve her haberden hit almanızı almanızı sağlıyor. Tüm dünyada neler olup bittiğini takip eden insanlar bilgiye, habere ve konuya kolayca ulaşmak istiyor. Bu sebeple Google, Google News’e kaydolanlara daima öncelik gösteriyor.

  Google News’i kullanabilmeniz için öncelikle Google News’e kayıt olmanız gerekiyor. Google News’e başvuru yapan her internet sitesi tek tek inceleniyor ve başvurular Google’ın botları yerine gerçek yetkililer tarafından onaylanıyor. Fakat kaydolmadan önce yapmanız gereken şey Google Haberler Yayıncı Merkezi’nin sunduğu yönergelere göz atarak sitenizin o yönergelere uygun olup olmadığını tespit etmeniz gerekiyor.

  Google News, haber sitenizi ön plana çıkarmaya ve her haberden hit almanızı sağlıyor. Tüm dünyada neler olup bittiğini takip eden insanlar bilgiye, habere ve konuya kolayca ulaşmak istiyor. Bu sebeple kullanıcı taleplerine göre hareket eden Google, Google News’e kaydolanlara daima öncelik gösteriyor. Google News, sitenizin ve sitenizdeki içeriklerin “en çok okunanlar” kısmında yer almasına yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra Google News sayesinde bir marka olmaya aday oluyorsunuz. Ziyaretçi trafiğinden ötürü bilinirliğiniz ve sitenizin otoriterliği artıyor.