Hürriyet

  Kelime anlamı “bağımsızlık”tır. Teslimiyetin, kulluğun ve belirlenmenin olmadığını gösterir. Bağımszlık anlamında, hiçbir baskının bulunmadığını ifade eder.

  Bunlar olumsuzlukların bulunmadığını belirtirler.Bu çerçevede, kişinin kendisi olduğu anlatılmak istenir.

  Kişi kendisi olarak hareket ettiğine göre iradi bir şekilde davranıyor demektir. Buna göre de, hürriyet ile irade arasında bir ilişki vardır.İnsani varlık ve iradenin mevcut olduğu fikri ortaya çıkar.Yani kişinin tabiiliğini gösterir.

  Hürriyet Gazetesi , Türkiye’de yayınlanan günlük gazete. 1 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi tarafından kurulmuş olup, günümüzde Demirören Holding bünyesinde bulunmaktadır.

  Haberler, son dakika haberleri, yerel ve dünyadan en güncel gelişmeler, magazin, ekonomi, spor, gündem ve tüm gazete haberleri Türkiye’nin Açılış Sayfası

  Sektörel gelişmeleri ve ihtiyaçları yorumlayarak, teknolojiyi yakından takip ederek, birçok platformda iddiasını ortaya koyan dinamik, yenilikçi özellikleriyle sektöre liderlik etmektedir.

  Yenilikçi teknolojileri uygulaması, sosyal değişimleri öngörerek zamanında değişmesi ve değişime öncülük etmesi, istenilen anda, istenilen içeriğe, istenilen kanaldan erişim sağlanmasına elverişli yapısı onu, dijital dünyanın da güçlü bir oyuncusu konumuna getirmiştir.
  Medya sektöründeki bilgi birikimi ve vizyonu ile dijital yayıncılık teknolojilerindeki gelişmeleri bünyesine hızla entegre eden Hürriyet, dijital mecralarda en hızlı büyüyen ve yetkinliğini kanıtlayan oyuncu olmuştur.

  Yazılı basındaki rakipsiz gücüne web ve mobil mecralardaki üstün yetkinliklerini ekleyen Hürriyet, haber, magazin, spor ve hayata dair her türlü içeriği “Hürriyet Dünyası” çatısı altında toplamıştır.

  Hürriyet Dünyası’nda, gelişen teknolojinin yeni haber ve içerik üretme davranışları sosyal medya ile uyumlu bir şekilde kullanılmakta; büyük verinin doğru ve etkin işlenmesi sonucunda her tür içerik kişisel tercihlere odaklı ve 7/24 üretilebilmekte; okur ve reklamverenlerin ihtiyaç ve beklentileri mükemmel bir müşteri deneyimiyle karşılanmaktadır.

  Bist istanbul kodu: Hurriyet Gazetecilik ve Matbaacilik AS – HURGZ