WhatsApp Web

  WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.

  Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından bir olan WhatsApp, kullanıcılarına Web üzerinden de erişime imkânı sağlıyor.

  Siz de WhatsApp kullanıcısı iseniz daha zengin bir deneyim yaşamak için WhatsApp’a hem bilgisayar üzerinden hem de telefonunuzdan erişim sağlayabilirsiniz.

  WhatsApp Web, aslında telefonunuzda kullandığınız WhatsApp uygulamasının bilgisayar tabanlı (Web tabanlı) uzantısıdır.

  Hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda WhatsApp’ı kullanıyorsanız, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz veya aldığınız tüm iletiler senkronize olduğu için bu iletileri telefon ve bilgisayarınızdan görebilirsiniz.

  WhatsApp Web’i Açmak İçin;

  1. Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin.
  2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın

  WhatsApp’ın internet sayfasını açtıktan sonra telefonunuzdan tekrar WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>>Ayarlar bölümüne giderek WhatsApp Web seçeneğine dokunun.

  Bilgisayarınızın WhatsApp Web sayfasında yer alan QR kodunu telefonunuzun kamerasını odaklayarak taratın. QR kodunu tarattıktan sonra artık WhatsApp’ı hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzda kontrol edebilirsiniz.