Yatırım Stratejisi

  Para ve sermaye piyasalarında yatırım yapmak ve tasarruflarınızı değerlendirerek daha fazla para kazanmanın hayalini kuruyorsanız mutlaka kendinize göre bir strateji geliştirmeniz gerekmektedir.

  Başka kişilerin stratejilerin ve planlı yatırım taktiklerinden yararlanarak başarılı olmak çok zordur. Çünkü herkesin, finans piyasalarında herkesin farklı bir bakış açısı bulunmaktadır ve sizin fikrinizle uygun olmayan bir strateji kaybetmenize sebep olabilir.

  Başarılı olmak için yatırım amacı ve hedefiniz ile uyumlu bir strateji geliştirmeniz gerekir.

  Yatırım Stratejisi Nedir

  Strateji ; Başarılı olanı taklit etmek değil, farklı olanı ortaya çıkarmaktır. Strateji kimileri tarafından bir planlama süreci gibi algılansa da aslında yaratma sürecidir. Strateji, geleceğe dönük öngörüler yapmak değil, sağlıklı öngörüler doğrultusunda geleceği yönlendirebilmektir. Yatırım stratejisi geliştirirken sıradan öngörülerden ziyade, sağlam ve sağlıklı öngörüler ile yatırım kararı vermektir.

  Mevcut durumda ve işe yaradığı bir kaç sefer izlenmiş stratejilerle işlem yapmanın çok daha mantıklı olduğu, bu düşüncelerden birisidir. Ama bu tarz bir düşünce sebebi ile hatalı işlemler yapabilirsiniz. Çünkü stratejiler, sizin yatırım amacı ve hedefiniz ile uyumlu olmalıdır.

  Amaç ve Hedef; çok yoğun bir rekabet ortamında rakiplerden daha başarılı olacak pazarlama yöntemlerini bulmak değil, hiç rekabetin olmadığı bir pazar bulmaktır